Instalacja w rowerze

Stosowane oznaczenia podzespołów:
– Oznaczenie typu napędu składa się z czterech członów jak np.

Eko Napęd Elektryczny do roweru
Typ: FHT 2425 -26″std-9SLA-B

Człon pierwszy określa miejsce montażu: „F” -przód (Front) albo „R” – tył (Rear) oraz typ silnika jak np. FHT 2425SL
(albo R406, F408, R4011, F4012), gdzie HT oznacza High Torque -(silnik o dużym momencie obrotowym), 24 – długość magnesów w mm, a 25 -max prędkość w km/h w kole 26″.

Mogą być dodatkowo używane czasem oznaczenia: „H” określa rodzaj wymaganego sterownika wykorzystującego czujniki hallotronowe silnika, a „SL” oznacza że silnik nie ma hallotronów.

W członie drugim zawarta jest informacja o zewnętrznym rozmiarze obręczy koła mierzonym w calach i konstrukcji obręczy (std -zwykła o wysokości ok. 12mm albo komorowa o wysokości powyżej 19mm.

Ta informacja jest niezbędna dla określenie długości szprych z dokładnością do 2mm aby możliwe było wplecenie silnika w obręcz klienta.

W członie trzecim zawarta jest informacja o pojemności i rodzaju akumulatorów (9 – oznacza 9Ah/48V, a SLA akumulatory ołowiowe, gdy  Fe, to akumulatory typu Li FePO4).

Ostatni, czwarty człon określa gdzie umieszczony jest układ zasilania (B- na bagażniku, R- pod ramą, S-pod siodełkiem).

Instalacja w rowerze:

  • Jest ona wykonywana samodzielnie przez klienta we własnym rowerze na podstawie instrukcji montażu.
  • Instalacja w posiadanym już rowerze rozpoczyna się od założenia opony z dętką na dostarczone koło z wplecionym przez siebie lub naszą firmę silnikiem (funkcjonującym jako piasta tegoż koła) i zamocowania koła w rowerze. Ważną czynnością jest dokręcenie nakrętek osi odpowiednim momentem podanym w instrukcji!!!
  • Następną czynnością jest założenie dźwigni hamulców ręcznych z wyłącznikami oraz pokrętła przyśpieszenia na kierownicy. Na kolumnie kierownicy lub ramie montujemy sterownik połączony trwale z silnikiem, pokrętłem przyśpieszenia (ze wskaźnikiem stanu naładowania baterii) i dźwigniami hamulców ręcznych. Ostatnią czynnością jest przytwierdzenie instalacji i zamocowanie pod siodełkiem lub na bagażniku  baterii akumulatorów i połączenie jej ze sterownikiem.
  • Baterię akumulatorów można łatwo zdejmować (jeżeli zachodzi taka potrzeba) dla jej naładowania. Można też ładować akumulatory zamocowane w rowerze. Podczas ładowania stacyjka musi być
    w pozycji # 3 tj. ładowanie.
  • Do ładowania wykorzystywana jest, specjalnie zaprojektowana do tego celu, ładowarka impulsowa, od 100W do 300W 230V na 36V albo 48V.
  • Szczegółowy opis znajduje się w Instrukcji Obsługi i Instrukcji Montażu otrzymywanych wraz z gwarancją przez klienta przy zakupie zestawu.

.