O nas

Firma EKONAPĘDY, z siedzibą w Warszawie jest aktywna na rynku konwersji pojazdów na elektryczne (EV) od 2007 roku. Jest wyłącznym partnerem firmy „CRYSTALYTE” w Polsce, oferując nowoczesne napędy elektryczne do pojazdów. Firma EKONAPĘDY, jest również dealerem znanego na całym swiecie producenta nowoczesnych napędów „GOLDEN MOTOR”, i oferuje kompletne zestawy napędowe (głównie do samodzielnego montażu) w wielu różnych pojazdach; samochodach, gokartach, łodziach, wózkach przemysłowych i innowacyjnych maszynach oraz urządzeniach specjalnych. Oferuje kompleksowe wsparcie techniczne w projektowaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z dziedziny napędów i generatorów BLDC.

Misja – przesłanie

Elektryczny napęd wspomagający montowany np. w rowerach, daje możliwości dysponowania ponad 3-krotnie większym potencjałem energetycznym w odniesieniu np. do możliwości rowerzysty.  Napęd elektryczny zamiast spalinowgo zamontowany w aucie daje około 6 krotne zmniejszenie kosztów „paliwa” oraz znaczne oszczędnosci w innych kosztach eksploatacji.

Osobom preferującym ekstremalny wysiłek na rowerze jak też lubiącym miarkowany, kontrolowany wysiłek napędy elektryczne dają komfort wyboru zarówno wzrostu obciążenia jaki i wielokrotnego wzrostu dynamiki jazdy oraz zaoszczędzania czasu.
Oprócz oszczędności unikalnej wartości jaką jest czas, napęd elektryczny redukuje drastycznie koszty przeznaczane na dojazdy do szkoły, pracy. Przez skrócenie czasu na dojazdy oraz możliwość dowolnego wstrzymywania się od głębokiego wysiłku, redukuje w istotny sposób narażenie użytkownika na oddziaływanie toksycznych spalin skoncentrowanych na niektórych szczególnie zatłoczonych (autami spalinowymi) ulicach miastach.

Naszym celem jest propagowanie idei stosowania na jak największą skalę przyjaznych użytkownikowi i otoczeniu alternatywnych, nowoczesnych, dostępnych rozwiązań technologicznych we wszelkiego typu pojazdach mogących zastępować nieefektywne, nisko sprawne energetycznie, nieuzasadnione ekonomicznie, szkodliwe dla środowiska napędy spalinowe uzależnione od importu ropy.

Dążymy do ograniczania szkodliwego dla rozwoju kraju mechanizmu tj. obecnie nieuzasadnionego wywożenia ogromnych środków na zakup ropy oraz późniejszego wielopokoleniowego, destrukcyjnego i nieodwracalnego jej oddziaływania na środowisko, jak też na gospodarkę, poprzez ciągły wzrost i niestabilność cen ropy.  Ciągłe perturbacje cenowe mają silny wpływ na  inne czynniki zależne od cen ropy, takie jak transport i wiele różnych dóbr podstawowych. Stwarza to w konsekwencji sytuację, że bazowe warunki dla podejmowania działań biznesowych stają się nieprzewidywalnymi i niesterowalnymi, a to w widoczny sposób przekłada się na ustawiczne spowalnianie  rozwoju i spadek efektywności gospodarki narodowej.